Grindinis šildymas elektriniais šildymo kabeliais

Grindinis šildymas elektros kabeliais

Grindinis šildymas elektriniais šildymo kabeliais

Grindinis šildymas, naudojant elektrinius šildymo kabelius, užtriktina efektyvų patalpų šildymą bute, įstaigoje, parduotuvėje, sporto salėje, gamybiniame ceche ar bet kokioje kitoje patalpoje, kur reikalinga maloni šiluma. Taip pat svarbu ir tai, kad šildymo kabeliais sistema gali būti įrengta bet kokio tipo grindims: betono naujoms ar atnaujinamoms arba naujoms ar renovuojamoms senoms medinėms grindims.

Šildymo kabeliais sistema nematoma. Paslėpta grindyse įranga suteikia naujų galimybių baldams išdėstyti, interjerui sukurti bei racionaliau panaudoti erdvę, kai nebereikia paisyti nepatrauklių radiatorių išdėstymo.

Galingumo parinkimas

Žiemą, kai lauke -23 laipsniai, vidutiniškai namo šilumos nuostoliai sudaro apie 60-80 W/m2, atsižvelgiant į namo termoizoliacines savybes bei vietos klimatines sąlygas. Norint juos kompensuoti, reikia instaliuoti tam tikro galingumo šildymo sistemą. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad reikalingas galingumas turėtu būti apie 30% didesnis už šilumos nuostolius tam, kad sistema prireikus gebėtu greičiau padidinti temperatūrą.

Gyvenamuose plotuose, biuruose į šildomą plotą reikėtu instaliuoti 100 – 120 W/m2. Vonių patalpose rekomenduojama instaliuoti 120 – 150 W/m2, nes vonios kambaryje reikia aukštesnės temperatūros, be to, laisvas grindų plotas paprastai yra mažesnis negu bendras vonios plotas (dėl santechnikos įrangos, vamzdžių ir pan.), todėl reikiamas instaliuoti galingumas laisvame plote yra proporcingai didesnis. Kiekvienu konkrečiu atveju reikiamą galingumą galima paskaičiuoti pagal toliau pateiktą pavyzdį.

Grindinis šildymas. Kambaryje sumontuoto šildymo kabelio pavyzdys
Kambaryje sumontuoto šildymo kabelio pavyzdys

Pavyzdys:

Virtuvės, kurios bendras plotas 20 m2, šilumos nuostoliai yra 20 m x 80 W/m2 = 1600 w (po 80W/m2). Instaliuoti reikia bent 30% didesni galingumą. 1600 W x1,3 = 2080 W. Atvirų grindų plotas šioje patalpoje yra tik 14 m2. Vadinasi reikiama instaliuoti atvirų grindų plote galingumas yra 2080 W/14m = 148 W/m2.

Parenkant kabelio ir kilimėlio galingumą, reikia atsižvelgti į šiuos parametrus:

  • Grindų šilumos izoliacijos storį, jos šiluminę varžą,
  • patalpos aukštį,
  • išorinių sienų šiluminę varžą, jų plotą,
  • langų, durų plotą, jų varžą,
  • ventiliacijos sistemą,
  • šalčio tiltelius, klimato zoną ir t.t.

Blogėjant parametrams (bloga šiluminė izoliacija ir pan.), galingumą reikia didinti, esant geriems parametrams, galima instaliuoti mažesnį galingumą.

Komfortiniam (papildomam) šildymui rekomenduojame instaliuoti 80 – 100 W/m2.

Parengta pagal „Statybos inžinieriaus žinynas”

Parašykite komentarą

SCROLL UP