Crafted with care from quality

Laiptų dengimas kilimine danga

Laiptų dengimas kilimine danga. Apie laiptų dengimą kilimu reikia pradėti galvoti iki pradedant dažyti sienas. Su dažytojais, kurie glaisto ir tinkuoja, reikia suderinti, kad sienas, kur yra laiptinė, gražiai nuglaistytu iki pat, pat laipto pakopos ir priešpakopės. Tai reikalinga tam, kad klojant kilimą ant laiptų, dažnu atveju, nemontuojamos grindjuostės (plintusai), o kilimas kaip žinia, dengia maksimum 1,5 cm. Tad kuo gražiau paruoštos sienos, tuo gražesnis rezultatas kilimu uždengus laiptus.

Kalbant apie grindjuostes, paprastai ant laiptų jų montuoti nerekomenduoju, kadangi pats kilimas, vizualiai, kiek apsunkina laiptus. Sumontavus grindjuostes, tas įspūdis dar labiau sustiprinamas. Paprastai bijoma, kad siurbiant/valant laiptus, sienos išsiteps, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip šiuos darbus darysite. Esu buvęs objektuose kuriuose laiptus kilimu uždengiau prieš 2 – 3 metus ir sienos švarios, kaip, kad ir buvę prieš pradedant eksploatuoti laiptus. Tačiau tai yra mano subjektyvi nuomonę, ir jei nuspręsite grindjuostes montuoti – montuokite.

Laiptų dengimas kilimine danga

Kitas ypatingai svarbus dalykas yra laiptai su atviru kraštu.

Vietose, kur atviras laiptų kraštas, ant laiptų pakopų ir priešpakopių, dažytojai turi sudėti aliuminius glaistymo kampus. Atvirą laiptų kraštą nuglaistyti ir nudažyti. Tai yra reikalinga tam, kad kilimu bus dengiama tik pakopa ir priešpakopė, kilimas nebus užlenkiamas, tad kraštas liks atviras. Sudėjus tokius kampelius, gaunasi graži, lygi linija, o tai svarbi detalė galutiniai laiptų išvaizdai. Pačios kiliminės dangos atviras kraštas yra apsiuvamas specialiais siūlais.

Prieš klojant dangą ant laiptų, jei laiptų paviršius nėra lygus, būtina nuglaistyti specialiu mišiniu, bet tai jau meistro, kuris dengs laiptus rūpestis.

    SCROLL UP