Crafted with care from quality

Laiptų dengimas kilimine danga

Laiptų dengimas kilimine danga. Ką būtina žinoti?

Laiptų dengimas kilimine danga yra puikus būdas suteikti interjerui jaukumo, pagerinti akustiką ir užtikrinti didesnį saugumą, ypač jei namuose yra mažų vaikų ar vyresnio amžiaus žmonių. Tačiau norint pasiekti geriausią rezultatą, svarbu tinkamai pasiruošti ir laikytis tam tikro darbų eiliškumo. Siekiant, kad galutinis rezultatas būtų nepriekaištingas, sienos aplink laiptų pakopas ir priešpakopes turi būti gražiai nuglaistytos ir nudažytos.

Šis etapas yra itin svarbus, nes dažniausiai laiptus dengiant kilimine danga nėra montuojamos grindjuostės (plintusai). Kilimas dengia tik apie 0,5 -1,5 cm laiptų paviršiaus, todėl negražiai paruoštos sienos gali sugadinti bendrą estetinį vaizdą. Jei sienos aplink laiptus bus nelygios ar su matomais defektais, galutinis vaizdas neatrodys profesionaliai, o sienų taisymas uždengus kilimu laiptus bus kur kas sudėtingesnis nei iki to.

Kitas labai svarbus dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį dar sienų dažymo etape, yra laiptai su atviru kraštu. Esant atviram laipto kraštui (kartais laiptai būna atviri iš abiejų kraštų), dažytojų darbas sumontuoti aliuminius glaistymo kampus, juos nuglaistyti ir nudažyti. Ant atviro laiptų krašto pakopos ir priešpakopės yra sumontuojamas aliuminis glaistymo kampas, kurį nuglaisčius ir nudažius gaunama graži, tiesi, laiptų kraštinių briaunų linija. Šis darbas daromas todėl, kad šioje vietoje laiptai nesidengia ir kraštas lieka matomas ir turi itin daug įtakos bendram laiptų vaizdui.

Laiptų pakopa išpjaunama iš kiliminės dangos, atviras jos kraštas apsiuvamas sepcialiais siūlais. Taip ne tik suteikiama estetinė išvaizda, bet ir apsaugomas dangos kraštas nuo siūlų byrėjimo ar irimo.

Ar verta montuoti grindjuostes?

Kalbant apie grindjuostes ant laiptų, paprastai jų montuoti nerekomenduoju. Tai susiję su vizualiniu laiptų apkrovimu – kiliminė danga jau savaime suteikia tam tikrą „sunkumo“ efektą laiptams, o sumontavus grindjuostes, tas įspūdis dar labiau sustiprėja. Tačiau kai kurie žmonės nerimauja, kad siurbiant ar valant laiptus sienos gali išsitepti. Iš praktikos galiu pasakyti, kad tai daugiau priklauso nuo to, kaip naudojamas siurblys siurbiant laiptus. Jei valymas atliekamas neatmestinai, siurbiama kruopščiai ir saugant sienas, jokių bėdų kilti neturėtu.

Esu dirbęs objektuose, kuriuose laiptus buvome uždengę prieš 2–3 metus, ir sienos per tą laiką niekaip nebuvo nukentėjusios. Tiesa, tai yra subjektyvi mano nuomonė, todėl jei jums atrodo, kad grindjuostės būtinos – jas tikrai galima montuoti.

Paviršiaus paruošimas prieš klojant kilimą

Kad laiptai ilgai tarnautų ir būtų patogūs naudoti, labai svarbu tinkamai paruošti jų paviršių. Jei laiptų paviršius nėra lygus, jį būtina nuglaistyti specialiu mišiniu. Mes tam naudojame specialų betono remontini mišinį „Uzin NC-182”. Lygus paviršius yra būtinas tam, kad kilimas gerai priglustų prie laiptų ir neatsirastų nepageidaujamų oro tarpų ar nelygumų. Jei šio etapo nesilaikoma, kilimas gali greičiau nusidėvėti, deformuotis ar net atsirasti klijavimo problemų.

Kokį kilimą pasirinkti laiptams?

Renkantis kiliminę dangą laiptams, būtina atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių kriterijų:

  1. Atsparumas dėvėjimuisi – laiptai yra viena intensyviausiai naudojamų zonų namuose, todėl kilimas turi būti patvarus.
  2. Slydimo prevencija – rekomenduojama rinktis kilimus su geru sukibimu, kad lipant laiptais nebūtų slidu.
  3. Lengva priežiūra – geriau rinktis tokią dangą, kurią būtų lengva valyti ir prižiūrėti, pavyzdžiui.
  4. Dizainas ir spalva – kiliminės dangos spalva turi derėti prie bendro interjero ir būti praktiška. Tamsesni atspalviai reikalauja mažiau priežiūros nei šviesūs.

Laiptų dengimas kilimine danga. Kokie būdai?

Laiptų dengimas kilimine danga gali būti atliekamas keliais metodais:

  • Viso laipto dengimas – kai kilimas klojamas per visą pakopą ir priešpakopę. Tai suteikia vientisą, solidžią išvaizdą.
  • Bėgelio metodas (angl. Runner style) – kai kilimas klojamas tik viduryje laiptų, paliekant kraštus atvirus.
  • Kiekvienos pakopos atskiras dengimas – kai kilimas pritaikomas atskirai kiekvienai pakopai, o priešpakopės gali būti paliekamos atviros arba padengiamos kita medžiaga.

Kiekvienas metodas turi savo privalumų ir priklauso nuo bendro interjero stiliaus bei funkcinių poreikių.

Kaip prižiūrėti kilimu dengtus laiptus?

Kad kiliminė danga ilgai išlaikytų gerą išvaizdą ir tarnautų kuo ilgiau, būtina laikytis šių priežiūros taisyklių:

  1. Reguliarus dulkių siurbimas – tai padės išvengti dulkių ir nešvarumų kaupimosi, kurie gali pažeisti kilimo pluoštą.
  2. Dėmių šalinimas iš karto – kuo greičiau pašalinsite išsiliejusius skysčius ar kitas dėmes, tuo mažiau jos įsigers į pluoštą.
  3. Periodinis giluminis valymas – rekomenduojama kartą per metus atlikti profesionalų valymą, kuris pašalina giliau įsiskverbusius nešvarumus.
  4. Tinkama eksploatacija – jei laiptais dažnai vaikščiojama su batais, prie įėjimo verta įrengti papildomus kilimėlius batams valyti, kad sumažintumėte purvo patekimą ant laiptų.

    Ieškote kas patikimai atliktų šią paslaugą?





    Darbų eiliškumas laiptų dengimui kilimine danga:

    • Dažymo etapas. Suderinti su dažymo darbus atliekančiais meistrais, kad tinkamai nuglaistytu sienas aplink pakopas ir priešpakopes, o taip pat dėl aliuminių glaistymo kampukų sudėjimo ant atviro laiptų krašto.
    • Grindų montavimas. Jei antrame aukšte montuojamos kietosios grindų dangos, vietoje, kur baigiasi grindys ir prasideda laiptai, virš laiptų pirešpakopės turi būti paliktas 0,5 – 1,5 cm grindų dangos išsikišimas (priklausomai nuo kiliminės dangos storio).
    • Matavimas. Nudažius sienas ir pasiklojus grindis, skambinate mums. Atvažiuojame, pamatuopjame, paskaičiuojame sąmatą ir kiliminės dangos poreikį laiptams.
    • Dangos įsigijimas. Klientas susiranda jam patinkančią kiliminę dangą pas pardavėjus ir susiderina dėl dangos atvežimo iki objekto. Šią paslaugą teikia visi pardavėjai.
    • Laiptų dengimas kilimine danga. Kai danga objekte, klientas skambina mums ir mes, artimiausiu laisvu laiku atvažiuojame atlikti darbus. Su savimi atsivežame visas reikalingas medžiagas ir įrankius.
    • Darbų pridavimas. Atlikę darbus nusiurbiame laiptus, susitvarkome po savęs padaryta netvarką ir priduodame darbus užsakovui. Visi patenkinti skirstomės kas sau 🙂

    Kiliminės dangos laiptams ieškoti rekomenduojame mūsų partnerių parduotuvėse:

    laiptų dengimas kilimine danga
    Į VIRŠŲ