Alergijos ir kiliminė danga

Kiliminės dangos bakterijos

Alergijos ir kiliminė danga. Aplamai tai gana dažnai, su savo klientais, tenka padiskutuoti apie vienokių ar kitokių grindų dangų privalumus ir trūkumus. Šiame įraše norėčiau išskirti būtent kilimines dangas ir pabandyti sugriauti mitus, apie šių dangų trūkumus, kurie dažniausiai ir nulemia apsisprendimą prieš tokią dangą namuose.

Nuo senų laikų, kiliminė danga namuose, buvo laikoma viena pagrindinių alergijų ir astmos priežasčių. Sergantiesiems astma ar alergijos simptomais, būdavo patariama iš namų pašalinti visus kilimus, kaip priežastį nurodant tai, jog kilimas sulaiko alergenus. Manyta, jog būtent tai ir pablogina šių ligų simptomus. Dar ir dabar, daugybė šaltinių pataria alergiškiems ir astma sergantiems žmonėms iš namų pašalinti kilimus, duodamos tokios rekomendacijos:

Kilimai gali būti alergiją sukeliančių medžiagų (alergenų), sukeliančių astmą, rezervuaras… Ant kieto paviršiaus grindų, tokių kaip vinilas, plytelės ar mediena, daug sunkiau kaupiasi dulkių erkutės, žiedadulkės, naminių gyvūnėlių pleiskanos ir kiti alergenai… Pašalinkite kiliminę dangą ir naudokite kietmedžio ar linoleumo grindis. Jei to padaryti negalite, naudokite trumpo plauko kilimines dangas ir jas kas savaitę siurbkite dulkių siurbliais, galinčiais surinkti mažasias daleles arba turinčiais efektyvius, kietųjų dalelių (HEPA) filtrus. Naudokite kiliminių dangų šampūnus.

Per pastaruosius 20 metų kai kurie tyrimai paneigė šią kilimų kaip alergijos ir astmos problemų šaltinį. Nors kai kuriuos iš šių tyrimų finansuoja ir užsako pati grindų pramonė, tačiau yra ir nešališkų mokslinių tyrimų. Šie tyrimai atskleidžia, kad kiliminė grindų danga, gali net padėti alergiškiems ar astma sergantiems žmonėms.

Europos bendrijos kvėpavimo sveikatos tyrimas

Buvo atliktas didelis tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 19 000 žmonių 18-yje skirtingų šalių, o rezultatai paskelbti 2002 m. Žurnale Allergy and Clinical Immunology 110: 285–92. Be kitų Europos šalių, į tyrimą buvo įtraukti JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos ir Indijos duomenys. Tyrime buvo analizuojamos buitinės savybės, tokios kaip drėgmė, pelėsio poveikis, dulkių erkutės ir astmos simptomų, ryšys. Tyrimų išvada:

Miegamuosiuose, kuriuose buvo paklotos kiliminės dangos, fiksuota mažiau astmos ir bronchų reagavimo simptomų.

2005 metais Vokietijoje atliktas tyrimas

2005 m. DAAB (Vokietijos alergijos ir astmos draugijos) atlikto tyrimo rezultatai buvo paskelbti vokiečių žurnale ALLERGIE konkret . Straipsnyje aprašyta tyrimo specifika ir skelbiamos išvados, kad per visą grindų plotį paklota kiliminė danga, gerina oro kokybę:

Patalpose, kuriose nėra kiliminės dangos, padidėja ore esančių kietųjų dalelių kiekis, o naudojant kiliminę dangą, per visą patalpos grindų plotą, ši rizika sumažinama.

Dauguma žmonių supranta, kad kilimas sulaiko tokius alergenus kaip dulkės, pleiskanos, plaukai ir t.t. Tačiau užuot tai laikyti trūkumu, šis tyrimas įrodo, kad tai gali būti pranašumas, ypač tiems, kurie jautrūs tokiems alergenams. Argumentas yra tas, kad kilimas sulaiko alergenus ir neišskiria jų į orą, tokiu būdų sulaikydamas juos ten, kur jų neįmanoma įkvėpti.

2008 metais  Sauerhoff atliktas tyrimas

Kitas, naujesnis, tyrimas, kurį 2008 m. Paskelbė toksikologas dr. Mitchell W. Sauerhoff, pavadintas Kilimas, astma ir alergijos – mitas ar realybė? Saurerhoffas mokslinius tyrimus atliko 8 skirtingose šalyse, kurie truko 19 metų. Jo išvados: 

Remiantis turimais moksliniais duomenimis, nustatyta, kad kilimas nesukelia astmos ar alergijos ir nedidina astmos ar alergijos simptomų ar dažnio. Tiesą sakant, tyrimai atskleidžia, kad šie simptomai sumažėja gyvenant patalpose, kuriose naudojamos kiliminės dangos.

Valymas yra būtinas

Žinoma, norint tinkamai kvėpuoti, reikalinga tam tikra jūsų kilimo priežiūra. Norint visiškai pašalinti šiuos alergenus iš aplinkos, būtina reguliariai ir kruopščiai siurbti kilimus.Taip pat rekomenduojama periodiškai atlikti kilimų plovimą, ypatingai namuose, kuriuose gyvena alergiški ar astma sergantys žmonės.

Gydytojas žino geriausiai

Gydytojas yra geriausias informacijos šaltinis, kuomet kalba eina apie tai, kaip grindų medžiaga gali turėti įtakos jūsų alergijoms ar astmos simptomams. Simptomus gali sukelti daugybė medžiagų, pradedant nuo paprastų dulkių ir baigiant ore esančiais cheminiais junginiais arba net šių medžiagų deriniais. Šios srities gydytojas yra geriausiai kvalifikuotas pasakyti, ar kilimai gali sudirginti jūsų alergiją ar astmos simptomus.
Parašykite komentarą

SCROLL UP