Vinilinė vs laminuota grindų danga

Laminuota ir vinilinė grindų dangos

Laminuota grindų danga, tai tokia danga, kuri imituoja natūralią medieną ar akmenį, o savo atsparumu pažeidimams, gerokai pralenkia grindis iš natūralios medienos. Tuos pačius išvaizdos kriterijus atitinka ir vinilinė grindų danga, o savo atsparumu pralenkia net ir laminuotą dangą. Šių grindų dangų skirtumas yra tas, jog skiriasi medžiagos naudojamos jų gamyboje, skiriasi ir pati gamybos technologija.

Atsparumas drėgmei ir antibakterinės savybės

Išoriškai tiek laminuota, tiek vinilinė grindų dangos beveik nesiskiria. Taip yra dėl to, kad abi grindų dangos turi viršutinį dekoratyvinį sluoksnį, paprastai atspausdintą ant plėvelės. Standartinis laminatas yra įmirkytas sintetinėmis dervomis, todėl jis yra tvirtas, atsparus pažeidimams ir atsparus drėgmei. Bet tuo pačiu metu tokia danga nėra atspari vandeniui, t.y., jo negalima dėti į vonios kambarį. polivinilchlorido pagamintos vinilinė grindys yra labai lanksčios ir nepralaidžios vandeniui, todėl galima tokią dangą montuoti net patalpose, kuriose drėgmės patekimas yra neišvengiamas, visiškai nesibaiminant dėl jos išvaizdos pokyčių. Tiesa, prekyboje galima įsigyti įvairių impregnantų, skirtų laminuotos grindų dangos apsaugai nuo drėgmės, tačiau tokia apsauga šią grindų dangą apsaugo tik dalinai, o kai kuriais atvejais ir neapsaugo visai.

Vinilinė grindų danga

Vinilinė grindų danga

Norint užtikrinti, kad laminuota grindų danga atitiks visus jai keliamus reikalavimus, tokią dangą vertėtu įsigyti iš patikimo pardavėjo, su visais reikalingais dokumentais ir kokybės sertifikatais.

Vertinant pagal antibakterines dangų savybes, vinilinė grindų danga taip pat gerokai pranašesnė už laminuotą dangą. Taip yra todėl, kad pastarosios gamyboje naudojami komponentai stabdo bakterijų ir mikrobų plitimą, todėl kenčiantiems nuo vairių alergijų žmonėms, vertėtu rinktis būtent šią dangą.

Garso izoliacija

Kai kurios vinilinės grindų dangos turi integruotą garso izoliacijos sluoksnį, kuris savo savybėmis prilygsta kiliminės dangos garso izoliacijai. Beje, būtent garso izoliacinį sluoksnį turinčias vinilines dangas yra daug lengviau montuoti, jų nereikia klijuoti, o be to pagrindui, ant kurio bus klojama danga, netaikomi tokie griežti reikalavimai, kaip klijuojamai vinilinei dangai. Tuo tarpu laminuota grindų danga, praktiškai neturi jokių garso izoliacijos savybių, todėl įrengiant būtent šią dangą, būtina kloti papildomą, garso izoliacinį sluoksnį.

Laminuota grindų danga

Laminuota grindų danga

Jeigu ieškote, kas jūsų patalpose kokybiškai paklotu Jūsų pasirinkta grindų dangą, kreipkitės į mus, mums bus malonu prisidėti prie jūsų projekto įgyvendinimo. Kurkime jaukumą kartu. Mūsų kontaktai.

 

Parašykite komentarą

SCROLL UP