Grindjuosčių montavimas. Dažomos polistireno grindjuostės

Grindjuosčių montavimas ir dažymas

Grindjuosčių montavimas. Dažomos polistireno grindjuostės. Lengvi ir patvarūs polistireno gaminiai, sėkmingai naudojami norint paslėpti sienų – grindų ir sienų – lubų sandūras. Šių estetinių gaminių dėka, patalpų išvaizda tampa patraukli ir išbaigta.

Polistireno grindjuosčių privalumai

Pirmiausia, dėmesį vertėtu atkreipti į didžiulį polistireno grindjuosčių asortimentą. Gamintojas „Cezar” kurio polistireno grindjuostėmis prekiaujame šioje elektroninėje parduotuvėje, gamina tekstūruotus ir lygius, siaurus, vidutinius ir plačius modelius. Iš jų dizaino įvairovės, nesunku išsirinkti modifikaciją, kuri derės prie interjero.

Taip pat, polistireno grindjuostės pasižymi šiais privalumais:

 • Ilgaamžiškumas. Šiais laikais ši savybe be galo svarbi. Sąmoningas vartotojas renkasi tvarius produktus, o polistireno gaminiai savo eksploatacines savybes ir originalią išvaizdą išlaiko 25 – 30 metų.
 • Praktiškumas. Gaminiai, pagaminti iš polistireno yra atsparūs smūgiams, temperatūros pokyčiams, jų neigiamai neveikia ultravioletinės spinduliuotė ir drėgmė.
 • Polistireno gaminiai nesugeria kvapų ir yra draugiški aplinkai.
 • Juos lengva pjaustyti ir dažyti. Norint dirbti su jais, nereikia turėti specialių įgūdžių, nemažai mūsų klientų šias grindjuostes montuoja savarankiškai.
 • Taip pat verta paminėti, kad egzistuoja dviejų tipų grindjuostės, tai kietos ir lanksčios, pagamintos iš poliuretano. Pastarųjų dėka, nesunku grindjuostės profilį montuoti prie itin kreivų ar išlenktų sienų.

Grindjuostės profilių asortimente yra modelių, kuriuose galima paslėpti elektros kabelius, arba modelių su specialiomis nišomis, skirtomis sumontuoti LED apšvietimą.

Grindjuosčių montavimas. Žingsnis po žingsnio

Net ir neturint praktinės patirties statybiniuose darbuose, šias grindjuostes nesudėtingai galite sumontuoti patys.

Pagrindiniai polistireno grindjuosčių montavimo etapai:

 1. Paviršių paruošimas. Montuojant grindjuostes, sienos turi būti išlygintos ir atliktas pirmasis dažymas. Grindys užklotos pasirinkta grindų danga. Montuodami grindjuostes, labai dažnai susiduriame su situacija, kuomet sienos būna nudažytos po du ar net tris kartus ir tai yra bloga praktika, nesilaikant technologijos. Dirbant pagal technologiją, darbai atliekami tokia seka: sienos nudažomos pirmuoju sluoksniu dažų. Tuomet paklojama pasirinkta grindų danga, sumontuojamos durys ir užkalami jų apvadai, o taip pat sumontuojami virtuvės baldai bei spintos su stumdomomis durimis. Galiausiai sumontuojamos grindjuostės, specialiu hermetiku užglaistomi plyšeliai tarp grindjuostės ir sienos (jeigu tokiu yra) ir tuomet atliekamas paskutinis dažymas.
 2. Reikiamo kiekio apskaičiavimas. Norėdami apskaičiuoti, kiek grindjuosčių Jums reikės, išmatuokite patalpų sienų ilgį (perimetrą) ir gautą skaičių, padalinkite iš grindjuostės ilgio (2,44 m.). Žinosite kiek grindjuostės profilių Jums reikės. Prie gauto skaičiaus užmeskite papildomai 2 – 3 vnt. profilių, jie taip pat susinaudos montuojant grindjuostes.
 3. Prieš montuojant grindjuostes, patartina bent keletą parų palaikyti patalpoje, kurioje jos bus montuojamos. Per tą laiką grindjuostės prisitaikys prie temperatūros rėžimo.
 4. Grindjuosčių tvirtinimas ir žymėjimas. Grindjuostės profilis prispaudžiamas prie sienos ir pieštuko pagalba, pažymima vieta, kurią reikės nupjauti. Ta pati procedūra atliekama ir su sekančia grindjuoste. Atpjovus grindjuostes, vidinė pusė patepama klijais ir priklijuojama prie sienos.
 5. Pjaustymas. Grindjuostes patartina pradėti montuoti nuo vidinio kampo, tad vienas grindjuostės galas atpjaunamas 45 laipsnių kampų (prieš pjaudami, kampui pamatuoti, naudokite kampomatį, žinosite kokiu tiksliai kampu atpjauti grindjuostę). Tą pati darome ir su kita grindjuoste. Abeju grindjuosčių kampus gražiai suleidžiame ir montuojame sekančias grindjuostes.

Grindjuosčių pjovimas

Grindjuosčių pjovimui naudojamas pjūklas su smulkiais dantimis, pavyzdžiui, metalui pjaustyti skirtas pjūklas ir kampų supjovimui skirtas lovelis į kurį įstatyta grindjuostė atpjaunama reikiamu kampu. Šių įrankiu pilnai pakaks tiems, kurie nuspręs grindjuostes susimontuoti savarankiškai. Profesionalūs meistrai šių grindjuosčių pjovimui gali naudoti kampinio pjovimo stakles ir, būtinai, aštrų diską. Iš patirties galime pasakyti, kad naudojat stakles, polistireno grindjuosčių supjovimui, geriausia jas pjauti paguldytas, fasadine puse į viršų ir su paverstu disku.

Atpjautus grindjuosčių galus patartina pašlifuoti švitriniu popieriumi ir prieš klijuojant, patikrinti kaip grindjuostės susileidžia, ar nelieka tarpelio. Esant tarpeliui, pripjauti pagal situaciją, kol suleidus grindjuostes, tarpelio nebeliks.

Grindjuosčių montavimas ir pasiruošimas dažymui

polistireno gaminiams tvirtinti, negalima naudoti tirpiklių pagrindu pagamintų klijų. Rinkitės polimerinius montavimo klijus, kuriuos rasite mūsų el. parduotuvėje.

Darbo pradžia ir grindjuosčių montavimas:

 1. Kaip jau minėjau anksčiau, klijuoti grindjuostes prie sienos turėtumėte pradėdami nuo vidinio kampo. Užtepkite klijais vidinę grindjuostės pusę, o sujungimus patepkite specialiai sujungimams skirtais polistireno grindjuosčių klijais sujungimams.
 2. Pridėkite grindjuostę prie sienos, tvirtai prispauskite, kol klijai sukietės. Grindjuosčių prispaudimui, galite naudoti įvairius, sunkesnius daiktus arba įsigyti specialiai grindjuosčių montavimui skirtą sistemą. Turėkite omenyje, kad minėta sistema tinka tik kietosioms grindų dangoms ir bent 8 mm storio dangai. Kitu atveju neturėsite už ko užkabinti inkaro, prie kurio tvirtinamas prispaudėjas.
 3. Jei atsitiktu taip, kad klijai ištrykštu, jų perteklių pašalinkite mentele, o likusius nuvalykite drėgna, išgręžta kempine.
 4. Tą pati atlikite ir su sekančiais grindjuosčių profiliais.

Išorinius kampus, dėl papildomo sutvirtinimo, galima suklijuoti dažymo juosta, o po paros ją pašalinti ir grindjuostes paruošti dažymui. Pirmiausia atidžiai apžiūrėkite grindjuostes per visą perimetrą. Akrilo pagrindu pagaminto mišinio pagalbą užtepkite tarpelius tarp sienos ir grindjuostės, o taip pat, esant poreikiui, užtepkite sujungimus ir plyšius tarp kampų jei tokie yra. Išdžiūvus mišiniui, reikiamas vietas nušveiskite smulkiagrūdžiu švitriniu popieriumi ir nuvalykite nuo susidariusių dulkių.

Grindjuosčių montavimas. Grindjuostė prieš dažymą
Grindjuostė prieš dažymą.
Grindjuosčių montavimas. Dažyta grindjuostė
Minkštu teptuku nudažyta grindjuostė

Grindjuosčių dažymui skirti dažai

Kokie dažai naudojami poliuretano gaminiams dažyti:

 • Akriliniai dažai. Šio tipo dažai yra atsparūs mechaniniams poveikiui, todėl dažant grindjuostes, jas papildomai apsaugo ir nuo galimų pažeidimų. Be to, šie dažai gali būti naudojami ir drėgnose patalpose.
 • Lateksiniai dažai. Tai – daug patvaresnė ir atsparesnė plovimui danga. Turėkite omenyje, kad grindjuostės gali išsitepti nuo avalynės ir kito poveikio, todėl ši dažų savybė šio tipo grindjuostėms ypatingai aktuali. Tačiau taip pat vertėtu žinoti, kad šiais dažai galima dažyti tik sausose patalpose sumontuotas grindjuostes.
 • Silikoniai dažai. Pagaminti silikoninės dervos pagrindu, kuri pasižymi puikiomis hidrofobinėmis savybėmis, nesuminkštėja esant aukštai temperatūrai, užtikrina originalios išvaizdos išsaugojimą ilgą laiką. Šio tipo dažai yra atsparūs saulės spinduliams, mechaniniams smūgiams, tvirti, elastingi, biologiškai atsparūs ir atsparūs blukimui.

Visi išvardinti dažų variantai yra atsparūs temperatūrų svyravimui, drėgmei ir mechaniniams pažeidimams. Todėl juos rekomenduoju naudoti grindjuosčių dažymui. kartu joms suteikiant ir papildomą apsaugą.

Grindjuosčių dažymas

Kaip dažyti polistireno grindjuostes:

 • Dažymo juosta klijuojama ant grindų ir ant sienos. Čia svarbu pasirinkti tam tikrai tinkama ir geros kokybės juostą, kad vėliau, juosta, nenusiimtu kartu su sienos dažais. Lengvai spausdami perbraukite juostą pirštais tam, kad ji tvirtai priliptu ir neliktu plyšių krašteliuose.
 • Mūsų el. parduotuvėje esančios dažomos grindjuostes jau gamykloje yra padengtos baltos spalvos gruntu, todėl gruntuoti papildomai jų nereikia.
 • Grindjuostes padenkite pasirinktais dažais. Galite naudoti dažų purškimo pistoletą arba tinkamo dydžio, minkštą teptuką. Svarbiausia, kad tepant dažus teptuku, dažų sluoksnis tolygiai pasidengtu per visą grindjuostės paviršių ir neliktu dažų pertekliaus.

Kiek kartų grindjuostes dažyti priklauso nuo spalvos ir dažų gamintojo rekomendacijų. Gali užtekti vieno ar dviejų dažymų, dažant šviesesnių tonų dažais. Tamsesniems dažams gali prireikti ir trijų kartų.

Elektroninėje parduotuvėje GrinduStudija.lt rasite didelį asortimentą dažomų, polistireno, grindjuosčių kurias pritaikysite prie bet kokio stiliaus interjero.

Parašykite komentarą

SCROLL UP