Kilimas Jūsų miegamajam

Miegamojo grindys kilimas

Kilimas Jūsų miegamajam. Jūsų miegamojo grindys yra svarbios. Tai paskutinis dalykas, kurį jūsų kojos palies prieš jums jas įkeliant į lovą naktį, ir tai yra pirmas dalykas, kurį jos pajus, kai kiekvieną rytą atsibusite ir išlipsite iš savo lovos. Dėl to nedaug grindų dangų labiau tinka miegamajam nei kiliminė danga. Ji minkšta, švelni, šilta ir raminanti.

Argumentai už:

  • Slopinantis garsą: Vienas iš kilimo įrengimo miegamajame privalumų yra tai, kad jis gali izoliuoti erdvę nuo nepageidaujamo aplinkos triukšmo. Kuo storesnis kilimas, tuo mažiau garso bus perduota iš apačios į jūsų miegamojo ramybę.
  • Minkštas: jūsų miegamojo grindys bus pirmas dalykas, prie kurio kiekvieną rytą prisilies basos kojos, ir paskutinis dalykas, kurį jos palies prieš išsispiriant iš šlepečių ir kiekvieną vakarą griūnant į lovą. Kilimas pasižymi švelniu, minkštu pojūčiu, kuris labai ramina miegamajame.
  • Šiltas: Vienas nemaloniausių jausmų yra šaltą žiemos rytą lipti iš šiltos lovos ir padėti kojas ant šaltų grindų. Turint miegamajame kiliminę dangą, niekada nereikės dėl to jaudintis. Miegamojo kilimai visados yra šilti ir minkšti, nepaisant oro sąlygų.
  • Priežiūra: vienintelė kilimo priežiūra yra reguliarus siurbimas. Dar gali būti dėmių valymas jei tokios atsirastu.

Argumentai prieš:

  • Dangos keitimas: patalpoje, kurioje nėra didelio judėjimo, tokioje kaip miegamasis, kiliminė danga gali tarnauti daugelį metų. Tačiau, net ir po daugelio metų, ims matytis kiliminės dangos nusidėvėjimo požymiai, todėl norėsis dangą pasikeisti.
  • Dėmės: atsižvelgiant į kilimo tipą, gali tekti nerimauti dėl įvairių dėmių, atsirandančių dėl purvo, spalvotų skysčių ir kitų medžiagų. Kiekvienos rūšies dėmių pašalinimo būdai yra įvairūs, tačiau svarbiausia yra nedelsiant imtis priemonių ir išvalyti tai, nuo ko atsirado dėmė. Kuo greičiau išvalysite, tuo mažiau šansų, kad dėmė įsigers.
  • Katės: Kai kuriais atvejais katės į kilimą reaguoja taip, lyg tai būtų milžiniškas kačių žaislas, ištiestas per miegamojo grindis. Tai dažnai galima sutramdyti duodant šiek tiek drausmės Jūsų augintiniui, tačiau iki kol jis tai įsisavins, gali negrįžtamai pažeisti kiliminę dangą.

Aplinkosaugos aspektai

Dažniausiai kiliminė danga gaminama iš naftos, o tai reiškia neatsinaujinančių išteklių. Natūralus pluošto, t.y. iš atsinaujinančių medžiagų, tokių kaip vilna, linas, medvilnė, pagaminti kilimai skaitomi draugiški aplinkai.

Dar vienas gana svarbus aplinkosauginis aspektas yra tas, kad kai kurie kilimai gali sulaikyti dulkes ar pelėsi savo plaukeliuose, o tai reiškia, kad šios medžiagos neskraidys ore. Žmonės, turintys alergiją, gana dažnai pastebi, kad patalpose, kur paklota kiliminė danga, jų alergijos simptomai palengvėja.

Kilimo pluošto struktūra

  • Kilpinis pluoštas: Kilimas gaminamas, kai audinio kilpos yra perveriamos per demblį, kad ant paviršiaus susidarytų kilpinis pluoštas. Šio tipo kilimų privalumas yra tas, kad jie būna labai patvarūs, atsparūs dėmėms ir lengvai prižiūrimi. Trūkumas yra tas, kad jis gali būti ne toks minkštas, todėl miegamajame tokia kiliminė danga mažiau patogi.
  • Kirptas pluoštas: kai kilpa, naudojama kilimui gaminti, yra perpjaunama, lieka atskiros sruogos, kurios sudaro kirpto pluošto kilimo paviršių. Kampas, kuriuo nupjaunama kilpa, ir būdas, kaip po to apdorojami atskiri pluoštai, gali sukurti įvairių tekstūrų kilimą. Nors šie kilimai būna minkšti ir patrauklūs, tačiau laikui bėgant ant tokio tipo kiliminės dangos lengviau matomas nusidėvėjimas, o tai reiškia, kad jis keičiamas bus dažniau.
Parašykite komentarą

SCROLL UP