Grindys iš medžio rąstelių

Grindys apie kurias šiandiena norėčiau pakalbėti nėra skirtos gyvenamosioms patalpoms. Tokios grindys labiau tiktu rūsiui, dirbtuvėms, sandėliui, net kiemą jomis puikiausiai galima išgrįsti. O kas svarbiausia – šias grindis įsirengti gali kiekvienas, bent truputėli turintis galvą ir rankas žmogus.

Kaip ir kiekvienu grindų įrengimui, šių taip pat, pirmiausias dalykas kurio reikėtu pasirūpinti yra medžiagos.

Mums reikės:

  1. 10 – 15 cm ilgio, lygiai supjaustytų ąžuolo rąstelių.
  2. smėlio arba smulkaus žvyro
  3. cemento

Pirmas ir svarbiausias darbas, kurį turėtumėm atlikti, įrengdami tokias grindis yra pagrindo paruošimas, – jo sutankinimas ir išlyginimas. Nuo gero pagrindo paruošimo priklauso ir tokių grindų lygumas bei eksploatavimo ilgaamžiškumas. Pagrindas lyginamas su nivelyro pagalba, jį galima išsinuomoti įrankių nuomos punktuose. Kitas variantas, – galima naudoti lazerį arba pats paprasčiausias būdas, tiesiog išsitampyti siūlą. Išlyginus pagrindą jį taip pat būtina sutankinti vibroplokštės pagalba.

Medžio rastelių grindys procesas

Prieš pradėdami grysti grindis, pasidarome smėlio ir cemento mišinio, jį naudosime sausą, tad vandeniu neskiedžiame.

Atlikus pasiruošiamuosius darbus galime pradėti grįsti grindis. Grindžiame labai paprastai, vieną šalia kito dėliojame rąstelius (rekomenduočiau naudoti 10 – 15 cm skersmens, kadangi naudojant būtent tokius, padaromos gražiausios grindys) , o jų tarpus užpildome smėlio ir cemento mišiniu, į tarpus mišinį suplukdami plaktuko pagalbą. Paviršių pralyginame kelnės pagalba ir viską gražiai nuvalome šepetėlio ar šluotelės pagalba. Labai svarbu, kad ant medienos neliktu mišinio likučių, nes jis gali palikti dėmes.

Taip išgrįsta patalpą ar kiemas laikui bėgant nuo lietaus ar iš žemės gaus drėgmės, kas supluktą grindinį padarys kietu kaip akmuo. Toks grindinys yra itin tvirtas, senovėje panašiu principu grindys būdavo įrengiamos kalvėse ir kitose vietose, kur reikėdavo itin tvirtų grindų.

Rašyti kometarą

Į VIRŠŲ